Úplná UV ochrana vo všetkých čírych okuliarových šošovkách ZEISS!

Úplná UV ochrana vo všetkých čírych okuliarových šošovkách ZEISS!

Po celý deň. Po celý rok.
Okuliarové šošovky ZEISS vybavené technológiou UVProtect.

Ultrafialové (UV) žiarenie je prítomné neustále. Po celý rok, každý deň, v zime, aj v lete, za slnečného počasia, aj keď je zamračené, kedy expozícia UV žiarenia môže na úrovni zeme dosiahnuť 70 až 75 %. UV žiarenie prijímané pokožkou má pre ľudské telo v skutočnosti aj niekoľko prospešných účinkov, vrátane tvorby vitamínu D. Taktiež stimuluje produkciu melanínu, ktorý slúži ako ochrana pred spálením, resp. opálením.

Pokiaľ je však pokožka vystavená UV žiarením dlhšiu dobu, môže dochádzať k poškodeniu, napr. k predčasnému starnutiu kože, tvorbe vrások a vo vážnejších prípadoch aj k rakovine kože.
Pomocou UV fotoaparátu sa môžeme pozrieť, čo oko nevidí:

 

Technológie ZEISS UVProtect vo všetkých okuliarových šošovkách ZEISS

UV ochrana sa proti škodlivým UV lúčom doporučuje vo vlnovej dĺžke až 400 nm. A práve preto spoločnosť ZEISS od tohto roku stanovuje nový štandard starostlivosti o zrak zahrnutím plnej UV ochrany vo všetkých čírych plastových okuliarových šošovkách.

 

Neriskujte zdravie svojich očí

Na ochranu pokožky sa natierame opaľovacím krémom, ale ako ochraňovať svoje oči proti škodlivým UV lúčom, nemáme veľa možností. Často sa zabúda, že UV lúče majú na zdravie očí z dlhodobého hľadiska tiež škodlivé účinky a že môžu spôsobiť poškodenia v okolí očí. UV žiarenie s vlnovou dĺžkou 400 nm úplne blokuje okuliarová šošovka len 1 z 5, t.j. UV žiarenie neblokuje alebo len čiastočne blokuje 4 z 5 okuliarových šošoviek. Dôsledkom toho prenikajú UV lúče a môžu poraniť oko a pokožku okolo očí.
Táto nedostatočná ochrana môže postupne spôsobiť rôzne formy očných ochorení a urýchliť starnutie tkaniva v okolí očí:

Zdroj: www.zeiss.cz