Okuliare pre manažérov – špičkové šošovky a rámy s vynikajúcim prispôsobeným vizuálnym komfortom

Okuliare pre manažérov – špičkové šošovky a rámy s vynikajúcim prispôsobeným vizuálnym komfortom

Rešpekt, elegancia a maximálna funkčnosť – okuliare pre ľudí v manažérskych pozíciách toho musia dosť „povedať“.

Od stretnutia v kancelárii, cez kontrolu e-mailov v smartfóne, rýchlu jazdu na letisko, prezentáciu u zákazníka po dvojhodinovom lete až po návrat naspäť: okuliare sú spolu s mobilným telefónom, prenosným počítačom a kufríkom najdôležitejším predmetom v každodennom živote manažéra. Radi by sme vám vysvetlili, prečo sú manažérske okuliare také jedinečné.

Prirodzené videnie na všetky vzdialenosti vďaka prispôsobeným progresívnym šošovkám

V pozícii manažéra musíte často meniť zaostrenie pohľadu zo zóny videnia na blízko do zóny videnia na strednú vzdialenosť. Napríklad od obrazovky počítača na papierový dokument alebo z dokumentu na danú osobu. Ak potrebujete korekciu zraku v rozsahu videnia na blízko alebo do diaľky a používate alebo chcete používať okuliare s progresívnymi šošovkami, mali by byť vaše šošovky prispôsobené rovnako ako oblek od krajčíra. Vďaka novej technológii od spoločnosti ZEISS je najmä rozsah videnia na blízko možné upraviť podľa špecifických vizuálnych požiadaviek. Čím viac budú progresívne šošovky prispôsobené vám, vášmu zraku a parametrom nosenia, tým kompatibilnejšie budú. Maximálny možný vizuálny komfort je možné dosiahnuť prirodzeným a uvoľneným videním s progresívnymi šošovkami.

Dobre vidieť a dobre vyzerať

Na výber okuliarových rámov si vyhraďte dostatok času. Nechajte optika, nech vám dôkladne poradí pri výbere rámov, ktoré dokonale vystihujú vašu osobnosť a vašu profesionálnu aktivitu.

Dbajte na to, aby rámy nielen dobre vyzerali, ale aby vám aj optimálne „sedeli“. Aj okuliarové rámy je možné prispôsobiť. Výhodou môžu byť ľahké rámy – pravdou je, že okuliare nosíte celý deň. Rozhodnite sa, či chcete, aby váš nový rám vyjadroval vašu osobnosť alebo aby bol čo najmenej nápadný.

Aj samotné šošovky zohrávajú dôležitú úlohu pri vzhľade vašich okuliarov. Atraktívne tenké a ľahké šošovky, ktoré nezväčšujú ani nezmenšujú oči, a to ani v prípade predpisov s vysokým optickým výkonom, sú k dispozícii vďaka všetkým novým technológiám od spoločnosti ZEISS, a to od predpísaných šošoviek až po povrchové úpravy šošoviek.

Špičkové povrchové vrstvy pre náročných používateľov okuliarov

Vďaka moderným povrchovým vrstvám okuliarových šošoviek budú vaše okuliare spoľahlivým spoločníkom v práci a pri hrách. Pre vás ako osobu, ktorá je často na očiach verejnosti – či už na konferenciách, počas stretnutí so zákazníkmi alebo prezentácií – je špičková antireflexná povrchová vrstva šošoviek mimoriadne dôležitá. Ak šošovky nemajú žiadnu antireflexnú povrchovú vrstvu, odlesk a odrazy môžu znepríjemňovať život používateľa, ako aj osoby, s ktorou sa rozprávate: najskôr na zadnej strane šošoviek, čo môže obťažovať používateľa, a potom aj na prednom povrchu šošoviek, čo môže obťažovať osobu, ktorá sa na používateľa pozerá.

Zjednodušte si život a investujte do vysokokvalitnej povrchovej vrstvy, vďaka ktorej budú vaše okuliare antistatické a budú odpudzovať nečistoty a vodu. Vďaka povrchovej vrstve Clean-coat a antistatickej povrchovej vrstve, ktoré tvoria súčasť špičkovej povrchovej vrstvy LotuTec od spoločnosti ZEISS, sú šošovky antistatické a odpudzujú vodu. Vaša jasná výhoda: okrem uvoľnenej vizuálnej pohody bude čistenie okuliarových šošoviek oveľa jednoduchšie. Jednoduchšie sa budú odstraňovať aj mastné odtlačky prstov.

Lepší zrak vo všetkých svetelných podmienkach

Neustála výmena bežných okuliarov za slnečné a naopak môže byť obťažujúca – a to najmä na služobných cestách. Moderné technológie šošoviek so samočinným tónovaním, ktoré sú známe pod názvom fototropické alebo fotochromatické šošovky (napríklad PhotoFusion od spoločnosti ZEISS) ponúkajú funkciu rýchleho prechodu medzi stmavnutím a rozjasnením. Pod intenzívnym svetlom alebo slnečným žiarením stmavnú ako klasické protislnečné šošovky a vnútri sa úplne rozjasnia. V špecifických situáciách, ako napríklad lyžovanie, turistika alebo vedenie vozidla, by ste mali používať slnečné okuliare, podľa možnosti s polarizačnými šošovkami.

Zdroj: www.zeiss.sk